Země původu: Itálie
Rok založení: 1975
Web: http://www.clean.it/en

 

Clean Filters | Kvalitní filtry do automobilů

Clean Filters patří mezi přední italské značky filtrů, které jsou dodávány do prvovýroby tamních automobilek jako FIAT, Alfa Romeo nebo Ferrari. Filtrační média však vyrábí i pro desítky jiných značek z Evropy, Asie i Spojených států. Za více než 60 let existence si získala významné postavení a rozšířila svůj sortiment i na trh s náhradními díly, díky čemuž si mohou zakoupit efektivní OE produkty běžní motoristé i automechanici. Nabídka Clean Filters obsahuje jak vzduchové a kabinové filtry, tak olejové, naftové, benzínové a plynové pro osobní, užitkové i nákladní vozy. Díky dlouhodobým zkušenostem a neustálé inovaci splňují přísné normy a účinně chrání vozidlo hned na několika místech, čímž zásadně prodlužují životnost jednotlivých komponentů.

 

Vzduchové filtry Clean Filters

 

Vzduchové filtry Clean Filters využívají vlastní technologii výrobce, která stanovuje vysoký standard u všech médií. Ta totiž dokáží zachytit překvapivě mnoho nečistot a ochránit tak hnací agregát i posádku vozidla. Zatímco u spousty konkurence jsou taková čísla nereálná nebo otázkou nejvyšší prémiové třídy, filtry Clean Filters zachytí až 99,7 % nečistot. Kabinové si navíc poradí i se zápachem a některými plyny, zamezí vzniku alergií i plísní a udržují si vysokou míru filtrace nezávisle na teplotě. Základem je unikátní filtrační médium vyvinuté přímo výrobcem.

 

Vzduchové filtry Clean Filters

 

Vzduchové filtry Clean Filters jsou založené na unikátním médiu, k jehož vyvinutí došlo ve výzkumném středisku společnosti. Jiní výrobci k němu proto nemají přístup a italský leader je pravidelně oceňován automobilkami i jinými formami v tomto průmyslu. Účinnost vzduchových filtrů Clean Filters je standardně více než 99 %, což je u jiných výrobců nejvyšší prémiová třída. Motor vozidla je tak perfektně chráněn před většími nečistotami i prachem, ať s autem jezdíte po městě nebo v extrémně prašném prostředí. I po delších měsících užívání bude výkon optimalizovaný a tím snížena spotřeba paliva, elektrické i mechanické systémy zůstanou maximálně chráněny a sníží se provozní hluk. Všechny filtry Clean Filters splňují přísné výrobní normy ISO, které jsou důkazem, že firma Delgrosso snižuje dopady na životní prostředí.

VZDUCHOVÉ FILTRY CLEAN FILTERS

 

Kabinové filtry Clean Filters

 

Kabinové filtry Clean Filters dopřávají posádce vozu mimořádnou ochranu, když zachytávají prach, pyl i jiné nečistoty do velikosti 5 mikronů (běžné filtry takhle malé částice propouští). O to se zasluhuje unikátní médium vyvinuté dle náročných požadavků automobilek, v nichž se rodí luxusní vozy. Vybrané druhy filtrů jsou vylepšeny o aktivní uhlí, které zachytává nečistoty do velikosti 1 mikronu, a navíc chrání před výfukovými a jinými plyny, zápachem a snižuje hladinu ozonu uvnitř vozu. Vysokou efektivitu si filtry Clean Filters udržují při nízkých i vysokých teplotách, v prašném i méně znečištěném prostředí. Skrze ventilační ani klimatizační průduchy tak neproniknou téměř žádné nečistoty, pouze čistý vzduch zbavený všech škodlivin.

KABINOVÉ FILTRY CLEAN FILTERS

 

Olejové filtry Clean Filters

 

Olejové filtry Clean Filters spolehlivě zamezují nečistotám v kontaminaci maziva, které tak zůstává bez zbytků spalin i prachu z mechanického tření. Toho je docíleno použitím kvalitních materiálů a přesné volby filtračního médií, jejichž kombinace je zárukou mechanické i tepelné odolnosti. V důsledku tak filtry Clean Filters nejenom udržují olej stejně čistý, jako by byl nový, ale zároveň se zásadně podílí na snižování spotřeby paliva. V nabídce italského výrobce jsou jak klasické "žebrované", tak spin-on filtry, které se montují přímo do mazacího okruhu. V něm kromě čištění maziva pomáhají udržovat i správný tlak v okruhu, aby nedocházelo k nadměrnému proudění. Motor si zároveň udržuje optimální výkon, akceleraci, a mechanické tření je snížení na minimum (v rámci používaného oleje). Olejové filtry Clean Filters jsou mj. držitelem přísných mezinárodních certifikací, jaké vyžadují úřady i největší světové automobilky.

OLEJOVÉ FILTRY CLEAN FILTERS

 

Palivové filtry Clean Filters

 

Palivové filtry Clean Filters nabízí bez nadsázky skvělou ochranu vstřikovacího systému i souvisejících částí motoru. Řada z nich nese certifikace a prestižní ocenění jak od automobilek, tak odborníků. Společnost Clean Filters vyvíjí a testuje vlastní filtrační média, která jsou mimořádně účinná a prokazatelně prodlužují životnost motoru. Zaměřením pokrývá všechny druhy motorů, tedy benzínové, naftové i alternativní.

PALIVOVÉ FILTRY CLEAN FILTERS

 

Benzínové filtry Clean Filters

 

Benzínové filtry Clean Filters jsou tvořeny médii nové generace, která spolehlivě odstraňují více než 99 % nečistot v palivu. Ve vozidle jsou umístěny mezi čerpadlem paliva a vstřikovači, jimiž benzín prochází do spalovacího prostoru. Motor tak dostává pouze čisté palivo a při správném směšovacím poměru dosahuje výrazně lepších výsledků. Technologicky vyspělé řešení zvyšuje akceleraci a naopak snižuje spotřebu paliva, a to až o několik procent.

 

Naftové filtry Clean Filters

 

Naftové filtry Clean Filters obsahují syntetické látky v několika stupních struktury, díky čemuž je sníženo jejich opotřebení, spotřeba paliva i problémy se vstřikováním. Navrženy byly pro udržování systému v dokonalé čistotě, což platí jak u starších vozidel, tak u těch moderních. Aby nedošlo k poškození jednotlivých komponentů, jsou schopny zachytávat částice do velikosti 5 μm. Vedle toho oddělují naftové filtry Clean Filters vodu od paliva, takže nevzniká v systému Common rail oxidace, rez ani jiné problémy jinak způsobované vodou.

 

Plynové filtry Clean Filters

 

Plynové filtry Clean Filters jsou v nabídce společnosti poměrně nové, odráží však kvalitu a zkušenosti, které provází všechny ostatní produkty. Unikátně navržená struktura zajišťuje zachytávání i těch nejmenších částic, což podtrhuje schválení dle evropských předpisů ECE / ONU 67R / 01 třída 2. Firmy, automechanici i motoristé si tak mohou být jistí, že kupují ověřené filtry pro vozidla s pohonem na LPG nebo CNG. V praxi je velmi dobře chráněn motor i celé vstřikovací ústrojí, a navíc dochází ke snížení emisí síry a uhlíkových zbytků, takže jsou auta na alternativní paliva ještě o něco ekologičtější.

PLYNOVÉ FILTRY CLEAN FILTERS

 

Historie Clean Filters, výrobce filtrů

 

Clean Filters je značkou produktů italské společnosti Delgrosso, která se zabývá výrobou filtračních médií pro automobilový průmysl už přes 60 let. Založena byla v roce 1951, filtry se však zabývala teprve o 9 let později, a tuto značku uvedla až roku 1975. Za tu dobu si získala významné postavení na evropském i celosvětovém trhu, významné zákazníky i spoustu ocenění, a vyvinula jedny z nejúčinnějších filtrů. Zpočátku je dodávala do prvovýroby místních automobilek jako FIAT a Alfa Romeo, později také do luxusních vozů jako Ferrari, Lamborghini nebo Maserati.

Vysoký standard filtračních médií přeneslo Clean Filters také na trh s náhradními díly, kam začalo postupně dodávat i mimo italský trh. Mezi zákazníky se přidaly menší o větší automobilky, výrobci řadových vozů pro širokou veřejnost i ti, co zaměřují výrobu na luxusní kusy. Společnost Delgrosso dokáže konstrukčně i účinností uspokojit jakýkoliv požadavek na osobní, užitková i nákladní auta, zemědělské stroje, lodní motory a těžkou techniku.

Na zahraničních trzích působí od roku 1982 a rychle expanduje, což vede k otevření moderního expedičního střediska. V průběhu 1995 získává certifikaci ISO 9001 a v roce 2004 také ISO TS 16949: 2002. K tomu se roku 2009 přidává uznání od Fiat Parts & Service za nejlepšího dodavatele roku. Dnes je firma Delgrosso schopna profilovat pod značkou Clean Filters vice než 11 milionů filtrů každý rok a to ve více než 4 tisících designu (dle značky vozidel a modelu).

Autor článku
Jaroslav Peremský
Jsem manažer prodeje a marketingu s mnohaletou praxí v různých firmách a odvětvích. V roce 2016 jsem se rozhodl plně zaměřit svoji pozornost na automobilový průmysl a prodej autodílů. Využil jsem svých zkušeností, které jsem spojil se svými zájmy a koníčky. Mým cílem je posunout laťku v oblasti prodeje autodílů na vyšší úroveň. V praxi jsem více jak 7 let a své nově nabyté znalosti v oblasti prodeje autodílů a spotřebního zboží pro auto-moto mohu díky blogu publikovat a sdílet s Vámi.
AKČNÍ NABÍDKA ŘÍJEN, SKF, BREMBO, ABS, ATE, AUTOROZVODY
OMEZENÍ DOPRAVY 123 KURÝR AUTOROZVODY
VYHODNA DOPRAVA PPL CENA AUTOROZVODY
ČIŠTĚNÍ DPF! BEZ MECHANICKÉHO ZÁSAHU, ŠETRNĚ, EKOLOGICKY! DPFHOLICE