Země původu: Španělsko
Rok založení: 1976
Web: https://www.alkar.es/en/

Alkar | Světla a zrcátka pro automobily

Alkar je zdaleka největším výrobcem zpětných zrcátek v Evropě, jichž má v sortimentu přes 3 500 druhů. Nechybí ani stovky zrcadel pro nákladní vozidla nebo více jak 7 500 vnějších plastových a kovových krytů. Vysoká kvalita a odolné materiály dělají z produktů Alkar první volbu mnohých automechaniků i samotných motoristů. Ti získávají koupí záruku 100% kompatibility a vysoké kvality za cenu srovnatelnou s mnohou konkurencí. Zásadní postavení však zaujímá španělská firma také na poli osvětlení, ať se jedná o přední světlomety, zadní nebo směrová světla. Těch má v sortimentu téměř 7 000 druhů pro osobní vozy a zhruba 700 pro nákladní. V menším zastoupení pak produkuje deflektory větru pro snížení hluku a průvanu při otevřeném okně.

Zpětná zrcátka Alkar pro auta

Zpětná zrcátka Alkar jsou k dostání v jednotlivých komponentech i jako úplné sety pro snadnou montáž. Nabídka obsahuje zhruba polovinu samotných zrcátek (lesklých ploch) oproti plastovým a kovovým krytům, které jsou vždy uzpůsobeny konkrétnímu vozidlu. S referencí od největších automobilek i řady motoristů získal Alkar významné postavení v Evropě, ale i na dalších kontinentech. Z výrobních linek sjíždí zpětná zrcátka s mechanickým ovládáním pro starší vozidla, i elektronicky nastavitelná, jaká se běžně užívají u dnešních automobilů. Na kvalitě si výrobce zakládá, což dokazují i používané materiály a výrobní procesy.

ZPĚTNÉ ZRCÁTKO ALKAR

Například zrcátka jsou opatřena speciální vrstvou proti poškrábání a jsou přilepena průmyslovým lepidlem, které nepovolí ani v těch nejteplejších dnech, kdy přímé sluneční paprsky rozehřejí povrch vozidla i nad hranici 50 °C. U pokročilých zrcátek je hojně využíváno hliníku a speciální povrchové úpravy galvanizovaným chromem, který dodává hezký vzhled a zároveň odolává poškrábání a nepříznivým vlivům. Také uvnitř otočného mechanismu se využívají materiály s dlouhou životností a odolností vůči opotřebení. Zpětná zrcátka Alkar jsou zpravidla konstruována tak, aby bez výměny vydržela po všech stránkách až do konce životnosti vozu.

Osvětlení Alkar pro auta

Osvětlení Alkar zahrnuje v podstatě všechny druhy svítidel, jaká se na vozech objevují. V portfoliu se nachází přes 6 000 druhů světel, včetně světlometů, blikačů, mlhovek, zadních světel apod. pro více než 185 000 aplikací. Všechny jsou dnes vyráběny s důrazem na energetickou úsporu, a dokonce i některé starší typy dostávají moderní konstrukci a povrchové úpravy. Alkar se stal v mnoha směrech inovátorem, díky němuž ušetří automobilky nemalé náklady a mohou lépe optimalizovat využití energie v autech. Jednou z top technologií je "síťový povrch" vnitřní části LED světlometů, který znásobuje svítivost žárovek a snižuje tak jejich

REFLEKTOR ALKAR

Deflektory větru Alkar

Deflektory větru Alkar jsou zhotovovány z lehkých, avšak velmi houževnatých vrstev plastu, které odolají síle větru i během nejvyšších rychlostí. Jejich funkcí je umožnit větru sklouzávat tak, aby nevnikal do kabiny vozidla otevřeným oknem. Tyto pomůcky se instalují zpravidla na dveře řidiče, v některých případech jsou však dostupné také na dveře spolujezdce. V poměrně menší míře se vyrábí pro ostatní dveře, aby nedocházelo k foukání větru přímo dovnitř auta a všichni cestující si tak dopřáli pohodlí. Deflektory větru Alkar zvyšují komfort během jízdy a výrazně snižují hlučnost působenou větrem. Navrženy jsou vždy ve stylu, který co nejlépe splyne s designem vozu, jak tvarově, tak barvou.

DEFLEKTOR VĚTRU ALKAR

AKČNÍ NABÍDKA ČERVEN 2023 CHAMPION, SKV, KYB, NRF AUTOROZVODY
VYHODNA DOPRAVA PPL CENA AUTOROZVODY
NOVÝ DOPRAVCE 123KURYR AUTOROZVODY
ČIŠTĚNÍ DPF! BEZ MECHANICKÉHO ZÁSAHU, ŠETRNĚ, EKOLOGICKY! DPFHOLICE