Hlavní stránka Výměnné díly - Regenerace - záloha

Výměnné díly - Regenerace - záloha

Označení v eshopu.
Všechny produkty, u kterých je nutné vracet starý díl jsou označeny ikonou Příplatek a pod cenou produktu se nachází popis + Záloha s cenou zálohy.

(Vyjímkou jsou pouze autoskla Pilkington, kde je příplatek pouze manipulační)

Pozor ikonou příplatek jsou označené i akční produkty, ke kterým zákazník dostává dárek. Pod cenou produktu se ale místo popisu Záloha nachází název dárku, který zákazník dostává za symbolickou cenu. U těchto produtků, se samozřejmě starý díl nevrací.

Co je to výměnný díl (regenerace)?

Regenerace je proces, který zavedli někteří výrobci náhradních dílů v rámci ušetření výrobních nákladů při výrobě svých produktů. Spočívá v opětovném použití již namontovaných kusů, nebo jejich částí, které je možné opět osadit novými komponenty a příslušenstvím tak, aby mohl díl být znova použit a namontován na vozidlo.

Proč má zákazník platit ZÁLOHU?

K tomu aby se výrobci vrátil starý kus nazpět, slouží právě vratná záloha na starý díl, která se připočte k ceně zboží. Záloha je vratná, a tedy jakmile zákazník dodá starý díl nazpět, vrací se i vratná záloha zákazníkovi na účet, a to v termínu cca 2-3 týdny.

Jak mám postupovat při vrácení starého dílu?

Jakmile dojde k vymontování starého dílu z vozidla, je zapotřebí:

  •  přečíst podmínky vrácení pro jednotlivé druhy sortimentu - ZDE
  •  starý díl lehce očistit od nečistot
  •  pokud je díl napuštěný kapalinou zabránit jejímu úniku
  • uložit do krabice, ve které byl dodán nový díl

Následně je potřeba díly zaslat, nebo donést na naši adresu s kopií nákupního dokladu, případně s číslem nákupního dokladu a číslem účtu kam se má vrátit částka za zaplacenou zálohu.

Zbytek již zařídíme my! Takto připravený díl zabalíme a odesíláme výrobci, kde dojde ke kontrole (viz. Odstavec „Jak probíhá regenerace?“) a po této kontrole nám výrobce dobropisuje částku ve výši vratné zálohy. Naše společnost zasílá obratem peníze za vratnou zálohu na účet zákazníka.

Celý proces od začátku až dokonce běžně trvá 14 dní, u některých výrobců výjimečně 3 týdny.

Jakého sortimentu se týká záloha?

Vratné zálohy se mohou objevit u sortimentu typu:

Brzdové třmeny, alternátory, startéry, EGR ventily, poloosy, převodky řízení, hydraulická čerpadla, vstřikovací čerpadla, vstřikovače, kompresory klimatizace, váhy vzduchu, rozdělovače zapalování, řídící jednotky, turbodmychadla, nápravnice..


Jak probíhá regenerace?

Ve chvíli kdy se výrobci dostane do ruky starý kus, prochází každý kontrolou. Regenerovat lze totiž pouze ty kusy, které nevykazují mechanické poškození. (Běžné opotřebení, způsobené používáním na vozidle a rez jsou povolené).

Vrácený díl musí odpovídat typově zakoupenému kusu a musí být uložený v původním originálním obalu, ve kterém byl zákazníkovi dodán nový díl. Následně výrobce díl rozebere, očistí a osadí novými komponenty, otestuje a díl putuje nazpět do prodeje. Na takovýto díl je stejná záruka jako na díl nový – tedy 24 měsíců. Obecně se regenerují díly, kde výrobci jde především o části, u kterých jsou vysoké náklady na výrobu, tedy výlitky, výlisky a zároveň i po několikaletém používání nedojde k jejich zničení.

AKČNÍ NABÍDKA NA MĚSÍC PROSINEC - ABS, FTE, FEBI, SKV GERMANY akce autorozvody
OMEZENÍ DOPRAVY 123 KURÝR AUTOROZVODY
VYHODNA DOPRAVA PPL CENA AUTOROZVODY
ČIŠTĚNÍ DPF! BEZ MECHANICKÉHO ZÁSAHU, ŠETRNĚ, EKOLOGICKY! DPFHOLICE