MANN FILTER

08. 04. 2019
|
Kategorie VÝROBCI

Země původu: Německo (Ludwigsburg)
Rok založení: 1941
Web: https://www.mann-hummel.com
Nabízený sortiment: MANN FILTER

Všestranné využití. Všechna vozidla. Kdykoliv.

Za vznikem dnešního koncernu Hummel GmbH stojí Adolf Mann a Dr. Erich Hummel, společníci a majitelé textilního závodu Bleyle. Ten během 2. světové války příliš neprosperoval a tak se oba výše zmínění pánové rozhodli poněkud oživit původní sortiment. V roce 1941 koupili podnik na výrobu filtrů jménem Kolbenherstellers Mahle, který fungoval v tomtéž městě jako Bleyle - v Ludwigsburgu poblíž německého Stuttgartu. Nově založený podnik byl pojmenovaný Filterwerk Mann + Hummel GmbH.

V těžké poválečné době, kdy automobilový a motorový průmysl prakticky přestal existovat, nebyl čas na hrdinství, a tak výroba textilních filtrů musela jít částečně stranou. Společnost změnila výrobní program a podobně jako někteří jiní pozdější výrobci autodílů se vrhla do výroby toho, co se bylo v té době nejvíce potřeba: kuchyňské nádobí, pánve, hrnce, vodovodní kohoutky aj.

Navzdory nepřízni osudu a všem těžkým peripetiím se opět projevila tradiční německá houževnatost a již 3 roky po konci války mohla firma z Ludwigsburgu slavit první větší úspěch. To, když model Mercedes-Benz 170 vyjel na cesty se vzduchovým filtrem právě značky MANN+HUMMEL. Téhož roku byla také založena divize Plant Engineering (dnes MANN+HUMMEL Pro Tec GmbH).

Padesátá léta 20. století znamenají pro MANN+HUMMEL ještě větší koncentraci na výrobu filtrů a jejich masovou produkci: v roce 1951 firma vyvíjí a zahajuje výrobu filtrů s papírovými prvky pro vzduchovou a olejovou filtraci, v roce 1958 rozšiřuje sortiment o otáčivé olejové filtry a o rok později navazuje spolupráci s výrobci filtrů v Jižní Americe.

Během 60. let firma stále více expanduje - kupuje další závody v Ludwigsburgu a v bavorském Marklkofenu, zakládá pobočku ve Španělsku a na trh uvádí novinku v podobě prvního plochého filtru do vzduchového čističe.

I v dalších desetiletích značka MANN+HUMMEL roste, na trh s autodíly přináší nová a neotřelá řešení a je vždy o krok dopředu před konkurencí. Není vůbec snadné vtěsnat veškeré dosažené úspěchy, četná obdržená ocenění (např. například Volvo Group Purchasing Supplier Award 2014) a patenty, inovace a vynálezy, s nimiž firma přišla, do několika řádků. Čtenářům zajisté postačí, když popíšeme, jak si německá firma vede dnes, v roce 2017.

Je sympatické, že původní charakter rodinné firmy se promítl do současnosti tím, že společnost je stále ve vlastnictví potomků obou původních zakladatelů.

MANN+HUMMEL představují světovou jedničku se širokým portfoliem špičkových high-tech produktů, ať již jde o komplexní kapalné a vzduchové filtrační systémy, sací systémy, průmyslové filtry, zařízení určená pro filtraci vody, nebo o jednotlivé produktové řady membránových, olejových, vzduchových, palivových a kabinových filtrů, plastových vík pro hlavy válců, filtračních vložek atd.

Využití nacházejí nejen v automobilovém průmyslu, ale i v mnoha dalších oblastech průmyslové výroby a strojírenství: v hydraulických zařízeních, v lodích, v kolejových vozidlech, ve stavebních strojích a v mnoha dalších aplikacích.

Svou pozici na trhu potvrdil tento průmyslový obr naposledy v roce 2015, kdy odkoupil jednu z konkurenčních společností, americkou Affinia Group, a to za bezmála v přepočtu 14 miliard korun. Tento krok současně umožnil i průnik na severoamerický trh. Aktuálně tento gigant zaměstnává bezmála 17 000 lidí po celém světě. Dnes svoje pobočky má na 70 místech na celém světě, mj. i v České republice. Nacházejí se v Uherském Brodě, v Brně a v Nové Vsi na Třebíčsku, kde firma postavila své servisní a výzkumné středisko a také výrobní závod, jenž produkuje více než 20 milionů kusů výrobků ročně.

MANN+HUMMEL patří k předním partnerům a dodavatelům většiny světových automobilek.

Jsme si proto zcela jistí tím, že tu správnou součástku se značkou MANN+HUMMEL pro svůj vůz spolehlivě najdete u nás v e-shopu.

Vzduchové filtry MANN-FILTER

spolehlivě odstraňují z nasávaného vzduchu veškeré nečistoty. Jen tak mohou spalovací motory spolehlivě fungovat. Prach, saze, pyl, zrnka písku či jiné mikroskopické částečky se mohou negativně podepsat na správné funkci motoru, na jeho spolehlivosti a dlouhé životnosti. Na hlavách válců vytvářejí nerovnosti, které mají vliv na opotřebení motoru.

Vzduchové filtry MANN-FILTER dokonale chrání motor před přístupem těchto nečistot, a to v jakýchkoliv podmínkách. Výsledkem je optimální poměr paliva a vzduchu v použité směsi. Jen tak může být zajištěn trvalý a vysoký výkon motoru jakéhokoliv vozu. I proto je nutné vzduchové filtry pravidelně kontrolovat a měnit, aby nedocházelo k jejich ucpání. Ucpaný filtr je příčinou špatného spalování směsi, což má zase vliv na jízdní vlastnosti auta. Výrobci doporučují vzduchové filtry měnit přibližně po 30 000 najetých kilometrech.

V oblasti čištění nasávaného vzduchu MANN+HUMMEL přináší řešení pro vozidla všech značek. Vývojové laboratoře firmy přicházejí s výrobky, které postupně dobývají svět svými netradičními tvary a použitými technologiemi. Příkladem mohou být vzduchové filtry tvaru lichoběžníku anebo kuželovitého oválného tvaru. Vzduchové filtry a vzduchové filtrační vložky maximálně využívají poskytnutý montážní prostor.

Jiným takovým příkladem je filtr s velkou filtrační plochou, jíž bylo dosaženo pomocí stupňovité struktury. Obecně totiž platí, že čím větší je plocha vzduchového filtru, tím vyšší účinnost tato automobilová součástka má.

Olejové filtry MANN-FILTER

Účinný olejový filtr se vyskytuje téměř v každé pohonné jednotce automobilu. Slouží k čištění maziva (oleje) od mikroskopických částeček nečistot a k zachycení části zbytků, které vznikají při spalování. Tímto způsobem chrání motor před mechanickým opotřebením, zajišťuje jeho plynulý chod a prodlužuje jeho životnost.

MANN+HUMMEL vycházejí vstříc všem řidičům a na trh s autodíly dodávají kvalitní součástky, které dokážou splnit požadavky kladené na jejich základní funkci: spolehlivou filtraci oleje.

Unikátní konstrukce olejových spin-on filtrů řady MANN-FILTER umožňují jednoduchou instalaci i manipulací, stojí za větším výkonem motoru a nižší spotřebou paliva. Jednotlivé součástí, tvar pouzdra filtru, filtrační vložka i uvolňovací prvky spin-on filtrů značně urychlují servisní úkony. Pouzdra olejových filtrů MANN-FILTER jsou opatřena zpětným uzavíracím ventilem, který zamezuje okamžitému vyprázdnění olejového filtru a kanálků ihned po vypnutí motoru. Filtr proto nezůstává nikdy suchý a prázdný. S pomocí přepouštěcího ventilu je tak okamžitě při studeném startu motoru zajištěno mazání, které jej chrání před poškozením.

Filtrační média MANN-FILTER jsou zhotovena z prvotřídního jemného materiálu a odvádějí skvělou práci jak ve starších, tak především v moderních typech motorů. Jsou pověstná pro svůj vysoký výkon, spolehlivost a kapacitu sloužící k zachycení nečistot i těch nejmenších rozměrů. Některá z nich využívají technologie jednosměrné membrány, která spolehlivě supluje funkci tradičního zpětného uzavíracího ventilu.

Palivové filtry MANN-FILTER

Stejně jako vzduchové filtry, tak i palivové filtry mají na starost odstraňování velkých pevných částic, nečistot, zbytků a kapek vody před vniknutím do motoru. Jak již je z jejich názvu zřejmé, tentokrát se jedná o palivo, které má být filtrováno. I palivový filtr se podílí na správném poměru směsi paliva a vzduchu, která hoří tím efektivněji, čím je čistší. Udržování či používání čistého palivového filtru je nezbytným předpokladem k požadovanému výkonu motoru.

Pokud palivový filtr nefunguje správně, velké částice nečistot paliva mohou také ucpat citlivé soustavy motorů s elektronickým vstřikováním paliva a tím způsobit jeho vážné poškození. Dalším pozitivním dopadem používání spolehlivých palivových filtrů značky MANN-FILTER je ochrana před korozí. Pečlivý majitel, který na čistotu těchto nepostradatelných automobilových součástek opravdu dbá, je odměněn nízkými náklady na údržbu, dlouhou životností motoru i jeho kultivovaným chodem. Platí to i v případě alternativních paliv, jako je např. bionafta.

Stejně jako u olejových filtrů, i v tomto případě MANN+HUMMEL nabízí léty prověřenou řadu tzv. spin-on filtrů. Spin-on filtr představuje jednotný celek pouzdra dokonale spojeného s filtračním médiem. S tímto typem je montáž či demontáž pro zkušeného mechanika hračkou.

Dalšími oblíbenými výrobky jsou palivové filtry MANN-FILTER zabudované do potrubí.

Vyrobeny jsou buď z plastu, nebo z kovu, v různých tvarech a doplněny mohou být speciálními prvky jako je např. regulace tlaku či předehřev paliva.

Samostatný výrobní program tvoří stavebnicový systém vstupních filtrů s označením MANN-FILTER PreLine®, zajišťující dokonalou filtraci motorové nafty. Doporučuje se pro majitele vozů s nejmodernějším soustavami pro vysokotlaké vstřikování nafty ve vznětových motorech.

Interiérové filtry Mann-Filter

Kabinové vzduchové filtry MANN-FILTER byly vyrobeny s úkolem ochránit posádku vozu před nežádoucími účinky pylu, pachu, prachu, sazí a dalších nečistot, které do interiéru vozu pronikají. Dýchání takto nekvalitního vzduchu je zdrojem únavy, způsobuje nepohodlí, zamlžování oken, u alergiků vyvolává kýchání a dráždění oči a je celkově nepříjemné.

Právě před těmito nepříznivými podmínkami nás chrání patentované interiérové vzduchové filtry řady MANN-FILTER, jejichž speciální nanovlákna použitá ve filtračním médiu znemožňují proniknutí mikroskopických částic. Dovnitř kabiny se tak nedostanou ani nečistoty o velikosti několika milióntin milimetru. Zejména při pohybu ve městské koloně pomalu se pohybujících aut oceníte speciální technologii, která pomocí skládání dokáže vytvořit opravdu velkou filtrační plochu.

Posledním takovým zázrakem z repertoáru moderní techniky společnosti MANN+HUMMEL, který v našem e-shopu pořídíte, jsou kombi filtry adsotop® s vrstvou aktivního uhlíku, které zachycují plynné látky v pórech.

Novinkou, jíž se společnost MANN+HUMMEL pochlubila ke konci roku 2014, jsou kabinové filtry s označením MANN-FILTER Frecious Plus. Jedná se o vysoce účinnou pomůcku, která v oblasti filtrace nasávaného vzduchu do kabiny vozu nemá konkurenci a posouvá již tak vysoký výkon filtrů ještě o další úroveň.

Struktura těchto účinných filtrů se skládá ze tří vrstev. První z nich tvoří hrubý filtr, jehož pórovitá vrstva disponuje jedinečnou schopností absorbovat široké spektrum látek, ať již jde o prach z pneumatik, popílek, karcinogenní látky, výfukové plyny, zplodiny, i jiné mikroskopické částice.

Druhá vrstva je obohacena o aktivní uhlí, které se získává ze skořápek kokosových ořechů. Zachytává téměř všechny škodlivé plyny, nepříjemné zápachy a ozón ze vzduchu, který proudí dovnitř kabiny.

Třetí vrstva obsahuje polyfenol. Polyfenoly jsou přírodní produkty s protizánětlivými účinky; jejich působení má příznivý vliv na lidské zdraví. Nacházejí se v mnoha rostlinách, jako je např. zelený čaj, citrusy a granátová jablka. Polyfenoly mají přirozenou schopnost absorbovat alergeny a činit je neškodnými. Mají rovněž prokazatelné antimikrobiální a antifungicidní vlastnosti.

Tato třetí vrstva kabinových filtrů Frecious Plus je tedy schopná nejen zachytit roztoče, pyly, spory plísní a jiné jemné částečky, ale také zamezit dalšímu růstu bakterií.

Tak jako všechny filtry je ovšem třeba i interierové vzduchové filtry MANN-FILTER pravidelně měnit. Obecné pravidlo ukládá jejich servis jednou za rok anebo vždy po ujetí 15 000 km. Zamlžená okna, dusno v kabině a selhávání klimatizačního systému jasně napovídají, že je třeba provést výměnu.

Při další výměně interierového vzduchového filtru vsaďte na jistotu a zvolte patentovaný technologicky vyspělý filtr od MANN-FILTER. MANN-FILTER výrobky se pro tento účel dokonale hodí a jejich kvalita na úrovni originálního příslušenství je náležitě prověřená praxí. Podrobné pokyny k instalaci zaručují napomáhají provedení rychlé a snadné montáže.

Německý výrobce MANN+HUMMEL svou širokou nabídkou vychází vstříc všem svým zákazníkům, ať již jsou to majitelé aut nebo motocyklů. I řidiči na svých motorkách, skútrech, chopperech nebo cestovních endurech musí čas od času měnit olejový, palivový nebo vzduchový filtr.

Pánové motorkáři, my vás v žádném případě nenecháme na holičkách: zveme vás do našeho e-shopu, kde nakoupíte vše potřebné pro svůj motocykl. Račte vstoupit.Máte zájem o sortiment značky MANN FILTER? Můžete ho nalézt pomocí hledácího pole na našem e-shopu.

Autor článku
Jaroslav Peremský
Jsem manažer prodeje a marketingu s mnohaletou praxí v různých firmách a odvětvích. V roce 2016 jsem se rozhodl plně zaměřit svoji pozornost na automobilový průmysl a prodej autodílů. Využil jsem svých zkušeností, které jsem spojil se svými zájmy a koníčky. Mým cílem je posunout laťku v oblasti prodeje autodílů na vyšší úroveň. V praxi jsem více jak 7 let a své nově nabyté znalosti v oblasti prodeje autodílů a spotřebního zboží pro auto-moto mohu díky blogu publikovat a sdílet s Vámi.
AKČNÍ NABÍDKA NA MĚSÍC PROSINEC - ABS, FTE, FEBI, SKV GERMANY akce autorozvody
OMEZENÍ DOPRAVY 123 KURÝR AUTOROZVODY
VYHODNA DOPRAVA PPL CENA AUTOROZVODY
ČIŠTĚNÍ DPF! BEZ MECHANICKÉHO ZÁSAHU, ŠETRNĚ, EKOLOGICKY! DPFHOLICE