Země původu: Taiwan
Rok Založení: 1986
Web: https://www.tyceuropeonline.com/

TYC – kvalitní světlomety, světla a zrcátka

TYC patří k největším výrobcům světlometů i ostatních světel v automobilovém průmyslu. Své výrobky dodává do prvovýroby největších světových automobilek, poměrně široce však operuje také na aftermarketu s náhradními díly. Společnost TYC lze v mnoha směrech považovat za průkopníka, který mimo jiné umožnil, aby se LED světlomety staly standardním vybavením i levnějších vozů. TYC se rovněž věnuje výrobě zpětných zrcátek, chladících ventilátorů, a chladičů. Hlavním zaměřením společnosti však zůstávají „světelné systémy“, a kromě světlometů to jsou blikače, zadní světla, a mlhovky. Produkty TYC jsou dlouhodobě vyhledávány nejenom u výrobců aut, ale rovněž u koncových zákazníků a mechaniků, a to zejména pro svou cenu při zachování vysoké kvality.

Světlomety TYC šetří 76 % spotřeby energie

Světlomety TYC vychází z desítek let zkušeností a neustálého vývoje, díky němuž vznikají stále efektivnější řešení. Ta vysokou měrou přispívají nejenom k dobré viditelnosti na blízko i na dálku, a tím k celkové bezpečnosti provozu. Ve srovnání s halogenovými ušetří LED světlomety TYC zhruba 76 % energie, a vydrží 10krát déle. Vždy jsou vyráběny tak, aby poskytovaly nadstandardní viditelnost, aniž by nějakým způsobem řidiče omezovaly, nebo dokonce oslňovaly protijedoucí auta. K výrobě světlometů používá TYC recyklovatelné a lehké materiály, které drží krok s ekologickými i energetickými trendy.

Díky TYC jsou LED světlomety pro každého

Až do roku 2008 měly největší zastoupení světlomety s halogenovými žárovkami, které byly zejména u „lidových“ vozů nižší třídy. Mnohem výkonnější LED světlomety dostávaly pouze vybrané vozy – typicky se jednalo o luxusnější značky jako BMW, Mercedes a Audi. I přes jejich vyšší cenu se společnosti TYC podařilo postupně optimalizovat procesy a snížit náklady na výrobu, aniž by došlo k omezení vysoké kvality. LED světlomety jsou díky tomu dostupnější, pročež je výrobci instalují i do levnějších automobilů stále častěji.

Své produkty dodává TYC do osobních, užitkových i nákladních aut, a v menší míře do autobusů a motorek. K hlavním odběratelům v prvovýrobě patří velké značky jako Ford, General Motors, HSV, Isuzu, BMW, Daimler Truck (Mercedes) nebo Chrysler. Aby mohla firma TYC uspokojit poptávku výrobců i veřejnosti, má v nabídce jak světlomety klasické (halogenové), tak LED a xenonové.

TYC - LED světlomety TYC

LED světlomety TYC jako vysoký standard kvality

Když trhu i výrobě dominovaly světlomety s halogenovými žárovkami, byly mnohokrát oceněny výrazně výkonnější xenonová světla. Jejich cena byla ovšem mnohem vysoká, takže si je nechával do auta instalovat málokdo. Společnost TYC nicméně pokračovala s vývojem LED světlometů, až začaly přebírat referenční hodnotu xenonových, zatímco výrobní náklady výrazně klesly. Navíc mají ve srovnání s xenony několik výhod – jsou levnější, vyžadují méně energie, a vytváří přirozené denní světlo. To je mnohem příjemnější na sledování a neoslňuje protijedoucí řidiče ani při přímém nasvícení.

Zájem si rychle získaly také u konstruktérů, protože LED světlomety lze snáze přizpůsobit tvaru karoserie, aniž by došlo k omezení jejich funkčnosti. Obrovským plusem je pak odolnosti proti chemickému stárnutí, a mnohonásobně delší životnost – běžné halogenové světlomety vydrží 500 – 1 000 hodin, zatímco LED světlomety TYC budou čistě a jasně svítit přes 10 000 hodin – čímž překračují průměrnou životnost vozidel. Vyvinutím speciálního modulu s dolním paprskem byl také TYC první na světě, kdo vyráběl přídavná světla 100% v souladu se zákony.

Kombinované světlomety TYC s funkcemi v jednom

Kromě klasických světlometů se TYC zabývá také zakázkovou výrobou a přijímá výzvy v podobě sloučení několika funkcí. Například pro Irizar, španělského výrobce autobusů, navrhl a vyrobil světlomety Full LED Coach Lamp, které kombinují potkávací světla, DRL světla pro denní svícení, ukazatele směru a poziční světla v jediném předním světlometu. K výrobě byla použita patentovaná optická technologie mřížkového vzoru, čímž došlo ke snížení počtu LED žárovek, a zároveň o 50 % klesla spotřeba energie ve srovnání s klasickou halogenovou žárovkou. Konstrukčně je navíc kombinovaný LED světlomet TYC navržen tak, že se přirozeně ochlazuje vzduchem, a nevyžaduje tedy chladič.

TYC světlomety Full LED Coach Lamp

Unikátní zadní světla TYC s 3D efektem

Pro zúročení svých zkušeností nepřestává TYC pracovat také na vývoji zadních světel. Stále vyšší nároky zákazníků vedly ke vzniku kombinovaného světla s tunelovým 3D efektem. Ten v sobě spojuje výše zmíněný mřížkový vzor a technologii optického designu s úplným odrazem. Energeticky úsporný design pak snižuje počet LED žárovek při zachování svítivosti, čímž klesá spotřeba energie zadních světel o 52 % ve srovnání s halogenovými žárovkami. Vnější konstrukci zase tvoří poloprůhledné materiály se speciální povrchovou úpravou, která zásadně zamezuje znečištění světel.

TYC - zadní světla TYC s 3D efektem

Nikdy neutichající vývoj s cílem poskytovat stále lepší a efektivnější řešení dělá ze světlometů TYC žádané komponenty. Při jejich vývoji spolupracuje firma přímo s výrobci automobilů, aby společně sladili potřeby a dosáhli správné aerodynamiky. Všechny díly jsou ve výrobě průběžně kontrolovány nejenom lidmi, ale také roboty a senzory, takže na trh proudí pouze zcela bezchybná světla. Kvalitu závěrem podtrhují získaná ocenění jako EAC, iCAT, FOCWA, capa, a rovněž splnění norem ISO.

Zpětná zrcátka TYC pro automobily

Zrcátka TYC jsou dalším produktem výrobce, který tak může zúročit své zkušenosti s výrobou lesklých a zrcadlových povrchů, jaké aplikuje zejména u předních světlometů. Výrobu zaměřuje na zhotovení celého zrcátka – tedy včetně modulu – nejenom samotné „lesklé plochy“. Ta jsou navrhována pro maximální aerodynamiku s téměř nulovým odporem i při vysoké rychlosti. Díky zajištění kompletní výroby jsou řádně uzpůsobeny také úchyty zrcátek a konektory. Zpětná zrcátka TYC jsou opět využívána u osobních, užitkových i nákladních automobilů, a také u supersportů.

TYC - zpětné zrcátko

Vedle standardních zrcátek vyrábí TYC rovněž kombinovaná, která spojují samotný modul, zrcátko, a postranní blikač pro přehlednější signalizaci. Kvalita světel pro změnu směru jízdy jsou vyráběny v souladu s vysokými standardy firmy – ať se jedná o technologii LED, kvalitu provedení, nebo ekologičnost materiálů. TYC se nezastavuje ani při vývoji zpětných zrcátek, s nimiž splňuje ty nejpřísnější požadavky, jako je dohled pomocí zrcátka nebo výběr materiálů.

AKČNÍ NABÍDKA ČERVEN 2023 CHAMPION, SKV, KYB, NRF AUTOROZVODY
VYHODNA DOPRAVA PPL CENA AUTOROZVODY
NOVÝ DOPRAVCE 123KURYR AUTOROZVODY
ČIŠTĚNÍ DPF! BEZ MECHANICKÉHO ZÁSAHU, ŠETRNĚ, EKOLOGICKY! DPFHOLICE