Země původu: Itálie (Nogarole Rocca, Verona)
Rok založení: 1972
Web: www.ufifilters.com

UFI | Kvalitní filtry pro automobily

UFI je třetí největší výrobce filtrů v Evropě a s náskokem největším producentem filtrů naftových, které mají stejně největší odbyt na našem kontinentu. Zpočátku se zabýval dodávkami přímo do prvovýroby tuzemské značky FIAT, velmi rychle však expandoval a dnes tvoří součást hlavních dodavatelských řetězců po celé Evropě. Například koncernu Volkswagen dodává 100 % palivových filtrů pro benzinové vozy, a 70 % pro naftové, což je extrémně silné postavení na trhu. Svou nabídkou pokrývá přes 95 % evropského vozového parku osobních i nákladních automobilů a je vlastníkem patentu palivových filtrů H2O s trojnásobnou filtrací, což zajišťuje více jak 95% oddělení vody v dieselových motorech.

Mezi zákazníky italské společnosti patří téměř 50 automobilek po celém světě - kromě obřího koncernu Volkswagen to je také FIAT, SEAT, Audi, BMW, Ford, General Motors, nebo Toyota. Od původní myšlenky výroby filtrů pro prvovýrobu UFI postupně upustilo a rozšířilo svou výrobu o obchodování na trhu s náhradními díly, kam dodává jak filtry originální, tak v EO kvalitě. Vedle filtračních médií pro osobní a nákladní automobily existuje také divize High Tech, která se zabývá vývojem a výrobou filtrů pro námořnictvo, armádu, letectví, ale i závodní a sportovní vozy.

Filtry UFI pro osobní auta

Filtry UFI pro osobní auta jsou vyráběny v originální kvalitě přímo pro automobilky, a ve srovnatelné OE kvalitě pro trh s náhradními díly. Italská společnost je průkopníkem v oblasti filtračních médií všeho druhu a zavedla řadu inovací, které dělají z filtrů UFI jedny z nejlepších na světě. Jejich účinnost je často o krok před konkurencí, což dokazuje i dominantní postavení v mnoha oblastech - například na dodávkách palivových filtrů pro Volkswagen má UFI 100% podíl. I přes úspěchy výrobce neustále inovuje a vyvíjí ještě efektivnější technologie i filtry pro výkonnější stroje, a hledá způsoby, jak minimalizovat dopad na životní prostředí.

Vzduchové filtry UFI

Vzduchové filtry UFI poskytují motoru perfektní ochranu, když zachytávají přes 98,5 % velkých nečistot i mikroskopických částic. Motor auta tak dosahuje optimálního výkonu, nepřehřívá se a neztrácí výkon ani při extrémním zatěžování. Společnost UFI je ve výrobě vzduchových filtrů průkopníkem, byla to právě ona, kdo představil v 70. letech panelový filtr, který je dnes dominantně nejpoužívanější na celosvětovém trhu. K výrobě UFI používá materiály z celulózy napouštěné pryskyřicí, nebo netkanou textilii, přičemž obojí efektivně chrání motor a snižuje spotřebu paliva při dlouhodobém udržení optimálního výkonu. Zároveň zamezují změně průtoku paliva v karburátoru, což udržuje výkon i množství emisí vypouštěných do atmosféry.

UFI vzduchový filtr volkswagen

Kabinové filtry UFI

Kabinové filtry UFI mají vynikající čistící vlastnosti, díky nimž zachytí přes 90 % veškerého prachu, pylu, bakterií a dalších nečistot. Více než polovina produktů má filtrační médium vyrobené z netkané syntetické textilie, zatímco zbylých 40 % výrobků mají filtrační médium doplněnou o aktivní uhlí. To dokáže navíc zachytávat více druhů bakterií, pachů a plynů, a pouštět tak do kabiny vozu vzduch zbavený 98 % nečistot.

UFI kabinový filtr

Olejové filtry UFI

Olejové filtry UFI jsou vysoce účinné a přizpůsobené jak starším vozům, tak těm moderním s vysokým výkonem. A to včetně automobilů s motory po downsizingu, v nichž dochází k podstatně vyšším tlakům než dříve. Olejové filtry UFI jsou napuštěny aditivy ke zvýšení mazacího účinku olejů i prodloužení jejich životnosti, stejně jako k odstraňování sazí a dalších usazenin. Vyráběny jsou vždy v OE kvalitě, která je srovnatelná s náhradními díly určenými pro pozáruční servis (aftermarket) a nabídka zahrnuje rovněž filtry oleje splňující přísné emisní normy EURO VI, které už se pomalu připravují na příchod EURO VII.

Správná konstrukce filtrů pak napomáhá účinné filtraci i při vysokých zátěžích a zamezuje ucpání filtru. I při menších rozměrech kvůli downsizingu si filtry oleje UFI udržují vysokou účinnost až 99 %. Konsturkce je uzpůsobena pro interakci s biopalivy, uhlíkovými částicemi a aditivy rozupštěnými v oleji, vysoká propustnost je tedy zajištěna i u těch nejhustších maziv.

UFI olejovy filtr BMW

Palivové filtry UFI

Palivové filtry UFI se vyznačují extrémně vysokou mírou filtrování, takže je propouštěno pouze palivo zbavené více než 86 % nečistot dle standardů ISO19438. V praxi zachytí velké i mikroskopické částice, které by jinak snižovaly výkon motoru a mohly ucpat sací potrubí. Výrobce má patentovanou technologii na bázi polyamidových vláken, která oddělují více jak 95 % vody od paliva, což efektivně chrání vstřikovače nafty před vodou - účinnost podtrhává ISO 16332. Palivové filtry UFI mají ocelové nebo hliníkové tělo a vydrží tak i extrémní provozní tlaky a zároveň mají nižší hmotnost.

UFI palivovy filtr FORD

LPG a CNG filtry UFI

LPG a CNG filtry UFI čistí alternativní pohonné hmoty na bázi plynu, které dnes hojně využívají například MHD. Ekologická paliva vyžadují filtraci stejně jako kterákoliv jiná, a vzhledem ke své povaze o něco účinnější. Filtry UFI zachytí přes 98 % nečistot do velikosti 2 mikronů, o což se zasluhují média z plastových vláken.

Filtry UFI pro nákladní auta

Filtry UFI pro nákladní auta zajišťují nejvyšší stupeň filtrace při zachování výkonu motoru a snížení ekologických dopadů výroby i samotného provozu vozidla. S ohledem na dlouhé vzdálenosti a neustálé fungování agregátu poskytují olejové, palivové, vzduchové i kabinové filtry maximální ochranu po celou dobu provozu. Kvalitu filtrů UFI oceňují jak automobilky v prvovýrobě, tak řada automechaniků a zákazníci na trhu s náhradními díly, díky čemuž UFI pokrývá 48 % světových dodávek filtračních médií.

Olejové filtry UFI

Olejové filtry UFI pro nákladní auta se vyznačují vysokou spolehlivostí a životností, jaká je u těžkých vozů nezbytná. Výrobce promítá do všech olejových filtrů technologii DuraFilter, která využívá média složená ze syntetických mikrovláken. Tím se dosažena efektivita čištění vzduchu při zachování maximálního výkonu motoru, a to až pro 100 000 km nájezdu. Firma své filtry UFI Heavy Duty i nadále vyvíjí, čímž zajistila kompaktnější rozměry, využití ekologičtějších materiálů, obsažení syntetických materiálů ve všech dílech, a nakonec odolné hliníkové nebo ocelové tělo, jaké vydrží i ty největší tlaky.

UFI olejový filtr IVECO

Palivové filtry UFI

Palivové filtry UFI pro nákladní auta jsou v neustálém kontaktu s řídící jednotkou motoru (ECU) a obsahují řadu pokročilých technologií, díky nimž se pyšní více než 98% účinností filtrace. Hlavními přednostmi je dvoustupňový systém Water Eliminator pro separaci vody, a filtr Defender, jehož vlastnosti jsou odvozeny od výkonných komponentů užívaných v letectví. Kombinací s kvalitními materiály jsou palivové filtry UFI maximálně účinné až pro 100 000 km, při nichž optimalizují spotřebu paliva i množství emisí vypouštěných do ovzduší. Všechny jsou pak 100% šetrné k životnímu prostředí, ať už procesem výroby, tak využívanými materiály, které lze opětovně recyklovat.

Vzduchové filtry UFI

Vzduchové filtry UFI pro nákladní auta jsou v řadě případů vyvíjeny přímo pro výrobce automobilů, kteří reagují na emisní změny a nucený downsizing motorů. Takové vozy pak vyžadují nejenom rozměrově menší filtry, ale rovněž účinnější a se schopností lépe potlačovat hluk. Vzduchové filtry UFI jsou vyráběny v originální i OE kvalitě a zajišťují rovnoměrné proudění vzduchu pro optimální chod motoru, eliminaci vlhkosti, a samozřejmě zachytávání nečistot. Díky 100% syntetické vrstvě napuštěné aditivy odfiltrují až 99 % částic a dokážou potlačit případný oheň.

Historie UFI, výrobce filtrů pro auta

Společnost UFI, celým názvem Universal Filter Italiana, byla založena v roce 1971 jako dodavatel filtrů do prvovýroby automobilového průmyslu. To se dařilo a UFI přišlo s významnou inovací, když představilo panelový vzduchový filtr, který je dnes nejrozšířenějším tvarem na světě. O deset let později přišla expanze na trh s náhradními díly a navázání spolupráce se závodními týmy, mj. s Formulí 1. Roku 1983 se UFI vydalo jako první svého druhu do Číny, kde je dnes vnímána jako synonymum prémiové kvality. Koncem 90. let firma hodně expandovala doma i v zahraničí, kdy kromě nových závodů rozšiřovala také výrobu pro nákladní automobily. Zároveň získala si dominantní postavení na trhu s palivovými filtry, které oddělují vodu od nafty.

Tou dobou patřil k největším zákazníkům koncern Volkswagen, jemuž dnes zajišťuje 100 % dodávek těchto filtrů. V roce 1997 byla zahájena výroba v severoafrickém Tunisku a do nového století vstoupila jako přední výrobce filtrů na světě, a zároveň došlo k expanzi do USA, dále do Číny, Korei, Japonska a Německa. Průběžně docházelo k diverzifikaci procesů, kdy v Itálii probíhal zejména vývoj a výroba prémiových filtračních médií, zatímco v ostatních zemích byla soustředěna primárně výroba pro automobilky i trh s náhradními díly.

Jak UFI nabíralo na velikosti, otevřelo v roce 2006 supermoderní výzkumné a inovační centrum, které mělo za cíl zlepšit efektivitu produktů, vyvinout nové materiály a posunout design o krok kupředu. Spolupráce probíhala mj. s prestižní italskou univerzitou University of Trento. V témže roce vstoupilo UFI na indický trh, kde měla za cíl dodávat filtry největší místní automobilce Tata Motors. Dále probíhala expanze v Číně, Japonsku a ve Španělsku, a roku 2013 otevřelo UFI závod také v České republice, kde probíhala montáž olejových, vzduchových a palivových filtrů v OEM kvalitě pro největší evropské automobilky.

Roku 2015 byly otevřeny strategické kanceláře v Dubaji, odkud firma dále expanduje na blízkém východě. O dva roky později bylo otevřeno jedno z největších logistických center společnosti, a to ve východočínské Šanghaji na ploše cca 3 000 metrů čtverečních. Následovalo otevření výrobního závodu v Jižní Americe a asijsko-pacifické sídla v Šanghaji, která se stala stěžejním bodem ve struktuře UFI. Roku 2019 otevřela firma 18. výrobní závod na světě a dále pokračuje v expanzi na klíčových trzích.

UFI Filtry olejové, vzduchové, kabinové
AKČNÍ NABÍDKA ČERVEN 2023 CHAMPION, SKV, KYB, NRF AUTOROZVODY
VYHODNA DOPRAVA PPL CENA AUTOROZVODY
NOVÝ DOPRAVCE 123KURYR AUTOROZVODY
ČIŠTĚNÍ DPF! BEZ MECHANICKÉHO ZÁSAHU, ŠETRNĚ, EKOLOGICKY! DPFHOLICE